26 Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy

26 Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy

W Świebodzicach jak każdego roku, od 26 lat, po zakończonej zbiórce pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, dyrygentka świebodzickiej orkiestry Pani Zofia Marek, namaszczona przez głównego dyrygenta WOŚP: Jurka Owsiaka podsumowuje wydarzenie i dziękując tym , którzy pomagali przy organizacji tego ważnego wydarzenia.  Od wielu lat członkini  Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Joanna Siwarska aktywnie bierze udział w artystycznej części WOŚP w Świebodzicach, w tym roku nie było inaczej.

zakończenie realizacji projektu „Kino terapia lekiem na szczęście”

zakończenie realizacji projektu „Kino terapia lekiem na szczęście”

W dniu 4 kwietnia br. Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ze Świebodzic zakończyło realizacje projektu pt. „Kino-terapia lekiem na szczęście „. W ramach projektu osoby z niepełnosprawnością wraz z członkami swoich rodzin, opiekunami, wolontariuszami oraz przyjaciółmi korzystały z kino-terapii. Sztuka filmowa oddziałuje na widza w wielu sferach, wciąga akcją, muzyką, ciekawymi dialogami. Beneficjenci naszego projektu w swobodnej i przyjaznej atmosferze oglądali filmy, które prowokowały uczestników projektu do marzeń i stawały się źródłem inspiracji. Filmy jak wynika z rozmów z kinomanami , dostarczyły im  ciekawych i kreatywnych narzędzi do zaangażowania i zmotywowania  do pracy z własnym życiem i problemami.
W okresie 3 miesięcy Beneficjenci
projektu obejrzeli 15  filmów kinematografii światowej, na które zakupiono ponad 300 biletów. Oglądano rożne filmy: bajki,  komedie, filmy obyczajowe, sensacyjne. Były wśród nich filmy nominowane do Oskara jak „Trzy bilbordy”, „Czwarta władza” „, „Twój Vincent” , jak i te nie nominowane i nie nagradzane , które bez fleszy i hałasu medialnego weszły na ekrany kin. Filmy, które powstały aby wzruszyć, zauroczyć swoją prostota i mądrością jak np. amerykański film pt. „Cudowny chłopak”. Wspomniany film to opowieść o życiu chłopca z oszpeconą twarzą, który próbował odnaleźć swoje miejsce w „szkolnej dżungli”. Film przekonywał widza o tym, że ludzie są z natury dobrzy, tylko czasem potrzebują na to okrycie  trochę więcej czasu i dopiero wtedy zdejmują z twarzy okrutną maskę i zaczynają robić dobre rzeczy. Projekt pt. „Kino- terapia lekiem na szczęście „, w całości w kwocie 5 tys zł został finansowany przez Fundację Tesco oraz Pracownię Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, przy ogromnym wsparciu lokalnej społeczności, która robiąc codzienne zakupy mogła na nasz projekt głosować. Koordynatorem projektu była Ewa Dziwosz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress